Art Stations Foundation Stary Browar Nowy Taniec

fot. LBer

Stary Browar Nowy Taniec na Malcie

Palle Dyrvall

Coaching Project: Wewnętrzne głosy - ukryte obrazy

24-29.06.2007 / Studio Słodownia +3

W ramach tegorocznej edycji Stary Browar Nowy Taniec na Malcie odbędzie się kolejny coaching project - intensywny artystyczny trening dla zawodowców. Zapraszamy do spędzenia tygodnia ze wspaniałym tancerzem/choreografem, aktorem Alaina Platela i Les ballets C.dela B. (Bruksela) Palle Dyrvallem (który gościł już w Poznaniu ze swoim solo i warsztatami). W ramach projektu uczestnicy poza 5h zajęć dziennie otrzymają także karnet na festiwalowe spektakle, a będzie co oglądać! Wśród tegorocznych artystów m.in. Jonathan Burrows, Philippe Blanchard, André Gingras! Nie przegapcie okazji na wspaniałą pracę i niezapomniane artystyczne doświadczenia w ramach tanecznej fiesty w Poznaniu!

W ramach tegorocznego festiwalu Palle nie tylko popropwadzi coaching ale także zatańczy solo Catastrophe Communication Combinatoria stworzone razem z Caroline Hainaut.

Wewnętrzne głosy - ukryte obrazy
Jak to możliwe, że możemy uciec od abstrakcji w tańcu wchodząc w stany, w których każda część ciała jest absolutnie świadoma i oddana bieżącej sytuacji? Poprzez użycie różnych strategii i aspektów samego spektaklu - elementów gier, czystego ruchu, użycia głosu - warsztat będzie podążał za założeniem, że nawet gdy analizujemy rzeczywistość na wielu różnych poziomach, i tak w życiu najczęściej działamy wiedzeni impulsami, nie logiką. Naszymi decyzjami kieruje intuicja i skomplikowany system przekonań zakotwiczony zarówno w naszych emocjach, jak i ciele. Będziemy się zatem starali pracować tak, by nie wpaść w pułapkę tanecznej techniki i jednocześnie zminimalizować abstrakcyjną stronę tanecznego języka. Warsztat ma na celu raczej podkreślenie dosłownie ludzkiego (przynależnego poprzez fakt „posiadania ciała” każdemu z nas) aspektu tańca i wyzwolenie spontanicznej ekspresji wszystkiego tego, co dzieje się w każdej minucie w naszym wnętrzu.

Palle Dyrvall (Sztokholm/Bruksela), po ukończeniu szkoły baletowej w rodzinnej Szwecji pracował w Sztokholmie w zespole Efva Liji, który jako grupa tańca post modern specjalizował się w spektaklach prezentowanych w miejscach nieteatralnych - muzeach, na ulicach miast, na ścianach domów czy pod wodą. W swojej własnej pracy Palle Dyrvall interesował się zawsze improwizacją jako źródłem poszukiwania materiału do spektaklu, co zaprowadziło go w 1996 roku do Belgii do zespołu Les Ballets C. de la B. Hansa van de Broecka, gdzie w spektaklach "(they feed we) EAT EAT EAT" oraz "La Sortie" mógł połączyć bycie tancerzem/performerem z własnymi kreacjami. W 1998 roku został artystą-rezydentem w centrum Movement Research w Nowym Jorku. Niezwykle istotnym spotkaniem w jego zawodowej karierze była praca dla Jana Fabre nad spektaklem „Parrots and Guinea Pig” oraz praca z Cie. Soit („almost dark”).

Oficjalna strona Festiwal Malta