Art Stations Foundation Stary Browar Nowy Taniec

Stary Browar Nowy Taniec na Malcie

Philippe Blanchard & Gemma Higginbotham

One's company, two's a crowd

28.06.2007 / 21:00 / Studio Słodownia +3

One's company, two's a crowd to drugi spektakl duetu Philippe Blanchard i Gemma Higginbotham. Posługując się bogatym i nowatorskim językiem swojego tańca, opowiadają o sytuacji jednostki w społeczeństwie, o naszej ludzkiej potrzebie do tworzenia więzi i o grach, które podejmujemy w stosunkach społecznych. Interesuje ich piękno naszej niby-normalnej normalności; konformista i buntownik w każdym z nas; tragikomiczne, czasem wręcz absurdalne, przywiązanie do edukacji społecznej; momenty izolacji - chwile, kiedy możemy zrzucić zewnętrzną fasadę i odsłonić to, co w obecności innych udaje nam się ukrywać. Scenicznym tłem spektaklu jest projekcja, której elementy “przeciekają” do przestrzeni gry, budując interakcję między rzeczywistością i sceniczną fikcją.

"... osobiste, urzekające; wchodzi pod skórę"

Svenska Dagbladet

"Fantastyczny pokaz tego, co najlepsze w nowoczesnym tańcu"

Västerbottens Folkblad

"Philippe Blanchard i Gemma Higginbotham swoimi przedsięwzięciami inspirują i wprowadzają świeży powiew do świata tańca"

Västerbottens Kuriren

Philippe Blanchard pochodzi z Francji. Studiował taniec i muzykę w Conservatoire National de La Rochelle. Przez rok pracował w Jeune ballet de France w Cannes. Był tancerzem Nederlands Dans Theater I takich zespołów jak Grand Ballet de Genéve (Wladimir Pankov), Batsheva Dance Company (Ohad Naharin), czy Cullberg Ballet (Mats Ek & Carolyne Carlsson). Spotkanie z Lloydem Newsonem oraz kurs dla choreografów i kompozytorów w Bretton Hall sprawiły, że Philippe postanowił zająć się choreografią. W 1994 roku zaczął tworzyć samodzielne choreografie i szybko zdobył opinię jednego z najciekawszych choreografów w Szwecji. W 1999 roku założył grupę Adekwhat, z którą stworzył spektakle: Airbag (1998), Noodles (2001), Quiproquó (2003). W 2005 roku, razem z Gemmą Higginbotham zrealizował Too much night ego. W 2006 roku ich współpraca zaowocowała kolejnym spektaklem, One's company, two's a crowd.

Gemma Higginbotham pochodzi z Wielkiej Brytanii. Po ukończeniu NSCD (Northern School of Contemporary Dance) w Leeds, kontynuowała studia w PARTS (Performing Arts Research and Training Studios) w Brukseli. Pracowała z takimi choreografami jak Michelle Anne De Mey (Belgia), Akram Khan (Wielka Brytania), Manuela Rastaldi (Włochy/Belgia), Rasmus Ölme (Szwecja/Belgia), Max Cuccaro (Włochy/Belgia) i Philippe Blanchard (Francja/Szwecja). Ma za sobą również doświadczenia filmowe, brała udział w Deep in the Wood by Theiry De Meya i w krótkometrażowej produkcji Marii José Burki. W 2004 zaczęła współpracę choreograficzną z Philippe Blanchardem, która jak dotąd zaowocowała dwoma spektaklami - Too Much Night Ego i One's company, two's a crowd.

www.adekwhat.com

Koncepcja, Choreografia, Wykonanie Philippe Blanchard & Gemma Higginbotham
Opieka artystyczna Stephen Rappaport
Projekcje Emilie Aussel
Muzyka Jean Louis Huhta
Scenografia Arik Levy
Światła Lutz Deppe
Dźwięk Eric Faes
Kostiumy Gemma Higginbotham
Manager Campai Vzw, Eva Nunes
Produkcja Adekwhat

Oficjalna strona Festiwal Malta