Art Stations Foundation Stary Browar Nowy Taniec

fot. Jarosław Cieślikowski

Rafał Dziemidok

Królik, śmierć i konkurs ujeżdżenia

25.05.2008 / 19:00 / Studio Słodownia +3

Konkursy ujeżdżenia istnieją naprawdę. Są zawodami jeździeckimi, gdzie bardzo elegancko odziani jeźdźcy zmuszają konie do "nadkońskiego" i bardzo nienaturalnego wysiłku. Najważniejsza jest okrągła i ozdobiona kolorowymi wstążeczkami arena.
Na samym środku. Rozgrywa się konkurs. Nie ma wygranych.

"Solowy spektakl "Królik, śmierć i konkurs ujeżdżenia" jest ascetyczny w formie. Charakteryzuje go oszczędny ruch i mała przestrzeń - akcja rozgrywa się na arenie oświetlonej jarzeniówkami, widzowie siedzą dookoła niej.
Rafałowi Dziemidokowi udało się stworzyć na tej arenie dziwny, surrealistyczny świat podzielony na wyraźne trzy części, z których najciekawsza (i najbardziej taneczna) jest ta dotycząca umierania. Stoimy ze śmiercią twarzą w twarz, w przenośni i dosłownie na wyciągnięcie ręki."

Sandra Wilk, Rzeczpospolita nr 27, Warszawski Informator Rzeczpospolitej (01.02.2008)

Rafał Dziemidok - rocznik 71. Niezależny tancerz, aktor i choreograf. Pracował z Dada von Bzdulow, Gdańskim Teatrem Tańca, Compagnie Yvette Bozsik. Od 1997 roku pracuje niezależnie tworząc sola (Odlot-Przylot, Osobność, Tak, tak, tak, tak, i inne), duety (Duet z Patrycją Kujawską, Sny o wełnianej rzece z Magdaleną Jędrą), i uczestnicząc w projektach z innymi artystami (Plik 01 z Made Inc., Strzałka Czasu z Dorotą Brodowską i Mirosławem Zbrojewiczem, Kilka Błyskotliwych Spostrzeżeń i faktor T z Dada von Bzdulow, 2moreless TRAVA). Jego choreografie pokazywane są na polskich i zagranicznych scenach i festiwalach tańca. Ponadto choreografuje i występuje w teatrze oraz filmie. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2007 roku. Od 2005 współtworzy Grupę Artystyczną KONCENTRAT

choreografia i wykonanie Rafał Dziemidok
przestrzeń i światło Ewa Garniec
video Tomek Gogol
muzyka Bongwater
produkcja Staromiejski Dom Kultury, Studio Melon