Art Stations Foundation Stary Browar Nowy Taniec

fot. Konrad Szymański

Solo Projekt

Konrad Szymański

SOLO.06

25.05.2008 / 19:00 / Studio Słodownia +3

„Solo.06” zagłębia się w dualizm człowieka, w którym dwa nierozłączne elementy - dusza i ciało - zmuszone są do nieustannego współistnienia. W procesie twórczym skupialiśmy się na jednostce i jej podstawowych osobistych doświadczeniach. Próbowaliśmy powracać do wspólnych nam wszystkim zdarzeń – momentu narodzin, do tych wpisanych w tradycję, i do zupełnie codziennych, rytuałów, oraz podstawowych międzyludzkich relacji.

Solo to celebracja życia i przemijający czas, w którym człowiek „dzieli się sobą” z przestrzenią i „doświadcza siebie”w całej swej zlożoności.

Gdybym miał wyrazić wszystko w jednym zdaniu, powiedziałbym, że polega to na oddaniu siebie
Jerzy Grotowski

Konrad Szymański (1981), obecnie jest studentem czwartego roku holenderskiej uczelni tańca współczesnego Rotterdam Dance Academy, na kierunku performer. To tu miał okazję pracować z doświadczonymi tancerzami i choreografami i współtworzyć projekty ze studentami z wydziału choreografii.

Zaczynał jako tancerz tańca towarzyskiego, potem kursant warsztatów tańca. Rok przed rozpoczęciem profesjonalnej edukacji pracował w Operze na Zamku w Szczecinie.

Poza tańcem pasjonuje się fotografią, w szczególności teatralną i portetową. W tańcu pasjonuje go siła improwizacji ruchowej jako droga do poznania... również życia.

Solo.06 jest debiutem choreograficznym Konrada i powstało w ramach zeszłorocznej rezydencji Solo Projekt 2007. Z powodu wcześniejszej kontuzji spektakl premierowy powstał we współpracy i z udziałem tancerki – Aleksandry Borys. Dopiero teraz Konrad może sam zatańczyć we własnej choreografii.

pomysł/choreografia/wykonanie Konrad Szymański