Art Stations Foundation Stary Browar Nowy Taniec

Solo Projekt

Dominika Knapik

jak wam się podobam?

25.05.2008 / 19:00 / Studio Słodownia +3

Siedzę, idę, bo lubię biegać. Pochodzenie niewiadome. Staję na rękach, patrzę, dotykam. Poruszam nogami, plecami, łokciami. Zaplatam, rzucam, przenoszę, wychodzę. Spojrzenia pogodne, uśmiechy słoneczne, ubrania czyste. Niczego nie czuję poza własnym ciałem. Czasami niedźwiedź, samochód, sukienka. Dominika. Chwilowo tej osoby nie ma.

Dominika Knapik, sama siebie nazywa "poszukującym aktoro-tancerzo-choreografem". Jest absolwentką Studia Baletowego Opery Krakowskiej i wydziału aktorskiego PWST w Krakowie. Od zawsze porusza się pomiędzy tańcem i aktorstwem, interesuje ją praca na przecięciu dyscyplin: teatru, tańca i filmu. Współtworzyła grupę taneczną Hoplaaa. Grała w nagradzanym filmie "Katatonia" (reż. Jacek Nagłowski). Od dwóch lat zajmuje się intensywnie produkcją tanecznych eksperymentów filmowych. Jej film "There" prezentowany był na międzynarodowych festiwalach w Polsce, Grecji, Włoszech i Czechach.

SOLO PROJEKT, w ramach którego powstało „jak wam się podobam?” było dla Dominiki możliwością zmierzenia się z własnymi choreograficznymi marzeniami. Po premierze "jak wam się podobam?" mogliśmy ją oglądać także w ostatniej produkcji towarzystwa gimnastycznego "nic". Zeszłoroczna stypendystka prestiżowego programu DanceWeb Europe. Aktualnie współtworzy kolektyw harakiri farmers.

pomysł, choreografia i wykonanie Dominika Knapik
współpraca reżyserska Wojtek Klimczyk
muzyka collage