Art Stations Foundation Stary Browar Nowy Taniec

fot. L. Bernaerts

Stary Browar Nowy Taniec na Malcie

Ivana Müller

while we were holding it together

23.06.2008 / 19:00 / Studio Słodownia +3

Spektakl While we were holding it together ukazuje serię obrazów w stanie stawania się. Czy to zespół rockowy w trasie? Piknik w lesie? Pokój hotelowy w Bangkoku? Patrzymy, wyobrażamy sobie i wciąż na nowo odkrywamy kolejne obrazy w pogoni za tym, co na pierwszy rzut oka ukryte, lub tym, co tak naprawdę chcemy zobaczyć.

Spektakl renegocjuje związek pomiędzy tym co fizyczne (namacalne) i wrażeniowe, osobiste i zbiorowe, pomiędzy pozycją oglądającego i występującego. Nieustannie prowokując przesunięcia w percepcji i znaczeniach, ukazując na scenie konflikt pomiędzy ciałem i jego reprezentacją, Ivana Müller stwarza spektakl, który jest jednocześnie niepokojący, poruszający i autentycznie zabawny. While we were holding it together jest genialnie skonstruowanym hołdem złożonym sile wyobraźni.

Ivana Müller (ur. w 1972 r.) studiowała literaturę w Zagrzebiu, taniec i choreografię w Amsterdamie i sztuki piękne w Berlinie. Obecnie mieszka i pracuje w Amsterdamie oraz Paryżu. Jest performerką, choreografem i reżyserem teatralnym. W swojej pracy Ivana rozwija zdefiniowane koncepcje, które - jako punkt wyjścia - wykorzystują zwroty w logice, bądź postrzeganiu. Dzięki temu tworzy jednocześnie poetyckie i naukowe, filozoficzne i humorystyczne, intymne i upolitycznione produkcje. Większość jej prac kreowana jest na potrzeby teatrów. Ivana tworzy również instalacje dla galerii i muzeów oraz publikuje teksty. Jest autorką m.in. Lovely Performances (2002), How Heavy Are My Thoughts (2003), Under My Skin (2005).

www.associationlisa.com

koncept i reżyseria Ivana Müller
wykonanie Katja Dreyer, Pere Faura, Stefan Rokebrand, Hester van Hasselt, Bill Aitchison
tekst Ivana Müller, Bill Aitchison, Katya Dreyer, Pere Faura, Karen Røise Kielland, Stefan Rokebrand, Jefta Dinther
konsultacja artystyczna, tekst Bill Aitchison
dźwięk Steve Heather
światła Martin Kaffarnik

Oficjalna strona Festiwal Malta