Art Stations Foundation Stary Browar Nowy Taniec

Agata Maszkiewicz

Polska

25.04.2009 / 19:00 / Studio Słodownia +3

“POLSKA” opiera się na dwóch zjawiskach: sympatii i empatii. Spektakl, korzystając z rożnych środków wyrazu takich jak taniec, performance, muzyka oraz wideo, lekko humorystycznie prowokuje widza do fizycznej reakcji na to, co widzi. Jedni odczują zażenowanie, inni będą zmagać się z własnymi projekcjami i wyobrażeniami. Większość zapewne pomyśli o performance i performatywności, o osiągnięciach i sukcesach, ale także o urazach i porażkach. Tancerka ubrana jest w sportowy strój biegaczki, a jej ciało zdecydowanie nie może uciec kulturowej naturze.

Agata Maszkiewicz, urodzona w Warszawie, mieszka i pracuje w Wiedniu. Od 2006 roku jest absolwentką Instytut of Dance Arts (Anton Bruckner Privatuniversitaet w Linz, Austrii). W 2007 kontynuowała edukację w Montpellier (Centre Choreoghraphique National) w ramach programu ex.er.ce pod kierownictwem Xavier Le Roy. Jest stypendystką DanceWeb 2006 (programu dla młodych tancerzy).

Agata tworzy własne spektakle (m.in. z Alix Eynaudi The Visitants, z Anne Juren, Alix Eynaudi, Marianne Baillot Komposition), a także występuje z grupą Superamas (Casino, Big 3 happy/end).

“POLSKA” jest to jej pierwszy solowy spektakl.

pomysł, choreografia, wykonanie Agata Maszkiewicz
wideo, dźwięk, swiatło Vincent Tirmarche
muzyka Miles Davis, The Rolling Stones, Zespół z Gąbina / Piotr Figurski / Piotr Kłyś
produkcja VierHochDrei / Lisa Schmidt
koprodukcja Workspace Brussels, imagetanz / brut Wien oraz Art Stations Foundation Poznań
ze wsparciem Kulturabteilung der Stadt Wien oraz Bundesministerium fur Unterricht, Kunst und Kultur

Podziękowania dla Petera Connelly