Art Stations Foundation Stary Browar Nowy Taniec

Solo Projekt

Barabara Bujakowska & Marcin Janus

Movement modular synthesis

27.06.2008 / Studio Słodownia +3

Projekt stanowi rodzaj studium ruchowego, do którego inspiracją w tworzeniu była zasada działania syntezatorów modularnych, mających szerokie zastosowanie w tworzeniu muzyki elektronicznej. Synteza ta oparta jest o moduły, które mogą być źródłem dźwięku, mogą wpływać na charakter dźwięku, jego wysokość, barwę, dynamikę itd. Mogą one funkcjonować same w sobie, ale mogą też mieć wpływ na charakter ruchu pozostałych części choreografii. Moduły te można zmieniać, przekształcać, łączyć ze sobą. Kilka prostych fraz ruchowych stanowi podstawę choreografi, w której tancerka eksploruje nową dla niej estetykę ruchową.

Barbara Bujakowska zaczynała, jako gimnastyczka sportowa (KS. Korona Kraków), przez kolejnych 8 lat była uczennicą Studia Baletowego przy Operze i Operetce w Krakowie. W roku 2003 ukończyła Preparatory First Program w Salzburg Experimental Academy of Dance.Od ponad roku jest absolwentką Institut for Dance Art (Anton Bruckner Privat Universitat-Linz) gdzie zakończyła edukację taneczną z dyplomem Bachelor of Arts.W styczniu b.r. otrzymała Pierwszą Nagrodę w konkursie stypendialnym TVP "Dolina Kreatywna" za pracę solową pt. Swan...like.Obecnie mieszka w Krakowie gdzie współtworzy Grupę Hoplaaa, prowadzi zajęcia taneczno-ruchowe oraz realizuje własne projekty. Jest szczęśliwą posiadaczką siedmiu kotów i dwóch psów.

Marcin Janus urodzony w 1981 roku w Krakowie i tam obecnie zamieszkały. W drugiej połowie lat 90-tych współtworzył nurt muzycznej awangardy. W roku 2000 zdecydował o samodzielnej pracy kompozytorskiej. Trzy lata później rozpoczął współpracę z lokalnym środowiskiem tanecznym, z którym jest związany do dziś. W roku 2005 rozpoczął studia na wydziale prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest również aktywnym zawodnikiem drużyny piłkarskiej. Ciągłe poszukiwania i rozwój własnych zainteresowań skupia głównie wokół muzyki, tańca i filmu. Swoją przyszłość pragnie poświęcić sztuce.

idea Marcin Janus
muzyka Marcin Janus
choreografia Barbara Bujakowska & Marcin Janus
taniec Barbara Bujakowska
realizacja i reżyseria światła Bruno Pocheron