Art Stations Foundation Stary Browar Nowy Taniec

Stary Browar Nowy Taniec na Malcie

Konrad Szymański

SOLO.06

27.06.2007 / Studio Słodownia +3

"Solo projekt" zagłębia się w dualizm człowieka, w którym dwa nierozłączne elementy - dusza i ciało - zmuszone są do nieustannego współistnienia. W procesie twórczym skupialiśmy się na jednostce i jej podstawowych osobistych doświadczeniach. Próbowaliśmy powracać do wspólnych nam wszystkim zdarzeń – momentu narodzin, do tych wpisanych w tradycję, i do zupełnie codziennych, rytuałów, oraz podstawowych międzyludzkich relacji.

Solo to celebracja życia i przemijający czas, w którym człowiek "dzieli się sobą" z przestrzenią i "doświadcza siebie" w całej swej złożoności

"Gdybym miał wyrazić wszystko w jednym zdaniu, powiedziałbym, że polega to na oddaniu siebie."

Konrad Szymański
Obecnie jest studentem czwartego roku holenderskiej uczelni tańca współczesnego Rotterdam Dance Academy, na kierunku performer. To tu miał okazję pracować z doświadczonymi tancerzami i choreografami i współtworzyć projekty ze studentami z wydziału choreografii. Zaczynał jako tancerz tańca towarzyskiego, potem kursant warsztatów tańca. Rok przed rozpoczęciem profesjonalnej edukacji pracował w Operze na Zamku w Szczecinie. Poza tańcem pasjonuje się fotografią, w szczególności teatralną i portretową. W tańcu pasjonuje go siła improwizacji ruchowej jako droga do poznania... również życia.

Aleksandra Borys
od roku 2003 absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Łodzi, finalistka konkursu baletowego "Najlepszy Absolwent Szkół Baletowych 2003" w Szczecinie. Przez dwa lata brała udział w projektach tanecznych w Polsce oraz uczestniczyła w warsztatach w kraju i za granicą. Obecnie studentka drugiego roku Codarts-Dance Academy w Rotterdamie.

koncept i choreografia Konrad Szymański
wykonanie i choreografia Aleksandra Borys