Art Stations Foundation Stary Browar Nowy Taniec

Solo Projekt

Małgorzata Haduch

Zona Segura

29-31.05.2009 / Studio Słodownia +3

...i ten dziwny odgłos gdzieś z wnętrza.
...ptaki zamilkły na resztę popołudnia... nigdy nie doświadczyłam tak silnej ciszy.
...jakaś bezradność, zero kontroli, łatwość zranienia i brak poczucia bezpieczeństwa.
...strach, cisza i spokój.
...stan zagrożenia przypomina mi o wolności i o życiu.

Czym jest dla mnie bezpieczna strefa? Kiedy jej potrzebuję? Czy chciałabym tam zostać? Zona segura - strefa bezpieczna staje się relatywnym miejscem a zagrożenie - motywacją.
„Porque si no hay pelea no va a amancer...”

Małgorzata Haduch rodowita krakowianka, absolwentka School for New Dance Development (SNDO) w Amsterdamie; pracuje niezależnie jako choreografka i tancerka, reżyseruje spektakle oraz organizuje wydarzenia związane z tańcem współczesnym i improwizacją w takich krajach jak Holandia, Chile, Brazylia, Japonia. Jej sposób patrzenia na taniec kształtowali tacy artyści jak Katie Duck, David Zambrano, Robert Steijn, Michael Schumacher i Carlas Salas, którzy znacząco przyczynili się do jej doświadczenia jako choreograf i performer. W 2007 roku była gościnnym choreografem w Royal Scottish Academy Of Music and Drama w Glasgow, Szkocja. Rok temu spędziła siedem miesięcy w Peru realizując projekt choreograficzny z grupą teatralną Deciertopicante (Tacna). Ten projekt był inicjatywą Theatre Embassy i fundacji Hivos z Holandii a stypendium artystyczne zostało jej przyznane przez Instytut Adama Mickiewicza z Warszawy. Jest inicjatorką kolektywu artystycznego Unfinishd Company, który skupia międzynarodowych artystów z różnych dziedzin sztuki - taniec współczesny, muzyka, video, fotografia, instalacje. Unfinishd Company występuje regularnie w zmiennych konstelacjach od 2006 roku.

www.taktacna.blogspot.com | www.unfinishedcompany.org

koncept, choreografia, wykonanie Małgorzata Haduch
światła Jan Cybis
muzyka DJ / Rapture&Andy Moor, Nawal
opieka artystyczna Hooman Sharifi
produkcja Arts Stations Foundation

Specjalne podziękowania dla Janka, Asi, Magdy, Ramony, Hoomana, Łukasza, Filipa i Florence, bez których to solo byłoby całkiem innym przedstawieniem oraz dla Art Stations Foundation za wsparcie i inicjatywę Solo Projekt.