Art Stations Foundation Stary Browar Nowy Taniec

Solo Projekt

Magdalena Przybysz

Mój Poland Drive

29-31.05.2009 / Studio Słodownia +3

Mój rocznik ’79 - pokolenie pogranicza, którego dzieciństwo przypada na czasy głębokiej komuny, a tak zwana dorosłość rozwija się równolegle z demokracją.
Poland Polska, a zwłaszcza Kraków - jako kontekst społeczny.
Drive Hm, jakoś dziwnie się czuję ostatnio…

Magdalena Przybysz tancerka / performerka z Krakowa. Tam, w Eksperymentalnym Studio Tańca Iwony Olszowskiej zdobywała doświadczenie, uczestnicząc w warsztatach organizowanych przez zespół, głównie z dziedziny improwizacji, kontakt improwizacji, butoh i technik świadomościowych, a także współtworząc projekty oparte na improwizacji strukturalnej. W 2004 roku równolegle do działań związanych z EST rozpoczęła swoją niezależną drogę, jak sama określa „badaczki przestrzeni“ realizując autorskie projekty oparte na sound and movement development, podejmując współpracę z twórcami innych dziedzin sztuki („Muzeum“, „Ikus Reiknub“, „ElectriCity“, “Soloists“-„JApONiONA“, „Yoko Ono…without Lennon“). Doktorantka UJ w Krakowie (dysertacja o fenomenologii zjawisk transowych); Mistrz Praktyk Neurolingwistyczego Programowania.

proces, scenariusz, performance Magdalena Przybysz
światła Jan Cybis
muzyka Maanam, Józef Wybicki, Angelo Badalamenti
video EleKTro mOOn Vision - Elwira Wojtunik i Popesz Csaba Láng
opieka artystyczna Hooman Sharifi
produkcja Arts Stations Foundation
foto Katarzyna Pałetko

Podziękowania dla PtasinSky, Wally, Seweryna, Barbarelli, Saboląga, Marry Cherry, Łukasza Zygmunta, Ani Ciupryk, Kasi Pałetko, Eli Schoenfeld, Marii Stanisławiak, Janusza Rokity, Anny Kosińskiej, dr Inki Dowlasz, Joanny Leśnierowskiej i całej ekipy Art Stations Foundation, dla mamy i wszystkich tych, którzy nieustannie mnie wspierają i inspirują - WIELKIE DZIĘKI ZA TO, ŻE JESTEŚCIE!!!