Art Stations Foundation Stary Browar Nowy Taniec

Stary Browar Nowy Taniec na Malcie

Maria Baroncea, Eduard Gabia, Dragana Bulut

E.I.O.

05.07.2012 / 21:00 / Studio Słodownia +3 / 60'

W spektaklu „E.I.O.” twórcy pytają o to, jakim dobrem jest sztuka i ile jesteśmy w stanie za obcowanie z nią zapłacić. Jak mówią o swoim spektaklu: „jest to utopijna fikcja składająca się z praktycznych rozwiązań”. Przedstawienie otrzymało Prix Jardin d’Europe 2010, europejską nagrodę taneczną dla młodych choreografów, „za sposób, w jaki – poprzez przedstawienie – korzystając z minimalnych środków i ogromnej wyobraźni, zespół dogłębnie i od nowa określa pojęcie pracy, kwestionując metody produkcji zarówno w sztuce, jak i w życiu”. Widzowie współtworzą spektakl za każdym razem na nowo decydując m.in., czy chcą być obserwatorami, czy czynnymi uczestnikami wydarzenia.

Niniejszy projekt powstał jako trzyetapowy projekt badawczy przy wsparciu Krajowego Centrum Tańca w Bukareszcie, Feldefel production, Miasta Belgradu, Station – Service for contemporary dance Belgrade oraz Jardin D’Europe poprzez rezydencję w Londynie zorganizowaną przez So-uthbank Centre, we współpracy z 4Culture Association w Bukareszcie i Laban Theatre w Londynie.

Maria Baroncea jest kierowniczką własnego czasu i zajmuje się tym, co ją najbardziej interesuje w wolnym – na ogół – tempie. Chwilowo jest właścicielką takich pseudonimów i projektów, jak The BUREAU of Research and Manifestation of the Continuous Present, Feldefel production, Miercurea lejera, PFA ana maria manuela baroncea i Rectifier crew.

Eduard Gabia zrektyfikował się w 1997 roku jako osoba wyspecjalizowana. Pracując bez przerwy od dnia swoich narodzin, przegrał walkę z rzeczywistością i stał się fikcją.

Dragana Bulut jest niezależną choreografką i wykonawczynią z Belgradu. Od 2004 roku rozwija własną twórczość choreograficzną, która prezentowana jest w różnych kontekstach lokalnych i międzynarodowych. W roku 2004 i 2008 otrzymała stypendium danceWEB Europe. Jest członkiem Embassy Of i Station – Service for contemporary dance Belgrade. Obecnie studiuje choreografię tańca solowego w Berlinie (MA SODA).