Art Stations Foundation Stary Browar Nowy Taniec

SPAZIO 2013 / Premiera polska

Agata Maszkiewicz

Pojedynek

23.11.2013 / 19:00 / Studio Słodownia +3

Wyobraź sobie świat, w którym każdy konflikt rozwiązywany jest w pojedynku…
W którym kobiety walczą o swój honor…
W którym każda różnica zdań jest sprawą życia lub śmierci…
Wyobraź sobie… jak pełen namiętności i honoru byłby świat…

W DUEL dwie performerki staną naprzeciw siebie, aby zainscenizować szereg konfrontacji. Rzucą wyzwanie sobie, ale też i publiczności grając stereotypowymi wizerunkami walczącej kobiety. Będą prowokować i będą śmiałe szukając niuansów, przez które różnica zdań staje się pojedynkiem, staje grą, staje się tańcem…

koncept/reżyseria/choreografia Agata Maszkiewicz
wykonanie/choreografia Agnieszka Dmochowska-Sławiec, Karen Lambæk Christensen
dramaturgia Vincent Tirmarche
tekst Agata Maszkiewicz, Vincent Tirmarche
doradca ds. szermierki Pauline Paolini
produkcja AUTOMOBILE verein z Tanzquartier Wien, Hellerau Dresden, Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk (Poznań)
Przy wsparciu Centre National de la Danse, Pantin, Francja (rezydencja badawcza); Dance Ireland Dublin (rezydencja) i Dansehallerne Copenhagen (rezydencja)

Bilety w cenie 15/10zł do nabycia w punktach informacyjnych w Pasażu i Atrium Starego Browaru oraz na stronie www.ebilet.pl

SPAZIO

SPAZIO to europejski program edukacyjno-artystyczny dla młodych choreografów; jego interdyscyplinarność odzwierciedla interdyscyplinarność samej sztuki tańca współczesnego. Ambicją SPAZIO jest stworzenie nowego pokolenia twórców tańca – ludzi bogatszych o interdyscyplinarną wiedzę, myślących w perspektywie współczesnej sztuki, gotowych wprowadzać nowe idee na swoje narodowe sceny.

Projekt SPAZIO powstał z inicjatywy wybitnego choreografa Emio Greco i jego International Choreographic Arts Centre w Amsterdamie, we współpracy z takimi ośrodkami jak; CSC Dance House w Bassano del Grappa we Włoszech, Croatian Institute for Movement and Dance w Zagrzebiu oraz Art Stations Foundation w Poznaniu.

Merytorycznym opiekunem programu SPAZIO w Polsce została Jadwiga Majewska – krytyczka i teoretyczka tańca, wykładowca UJ, kuratorka międzynarodowych projektów edukacyjnych i artystycznych.

> więcej informacji

Europejski projekt Modul-Dance powstał po to, aby wspierać artystów i zachęcać ich do rozwoju począwszy od pracy nad konceptem spektaklu, poprzez etap rezydencyjny i produkcyjny, aż do prezentacji gotowego dzieła, a także w trakcie jego dalszej dystrybucji. Naszym celem jest stworzenie optymalnych warunków do pracy twórczej, a także zapewnienie artystom stałej opieki i wsparcia merytorycznego.

Więcej informacji o Modul-Dance >

MKiDN