Art Stations Foundation Stary Browar Nowy Taniec

fot. Michael Rowsome

Wieczór Tanztage Berlin 2014

Lea Kieffer + Michael Shapira

Dry Love

22.02.2014 / 19:00 / Studio Słodownia +3

„Dry Love” to dążenie do chwały, wyprawa dla dwóch bohaterów. Wyobrażamy sobie postaci, sytuacje i odczucia i pozawalamy im wpływać na naszą pracę fizyczną. Tworzymy nasz własny świat doświadczeń i opracowujemy jego mapę angażując się w różne układy, w tym duety kontaktowe, prace solowe typu „side-coached”, rytuały i dialogi. Z tych ram wyłania się seria improwizowanych epizodów.
Lea Kieffer i Michael Shapira

Lea Kieffer jest performerką-twórczynią tańca, której prace skupiają się na improwizacji, ćwiczeniu dzikości oraz improwizacji kontaktowej. Łączy głębokie zainteresowanie wyzwaniami fizycznymi i rygorystyczną pracą fizyczną z obrazowością. Jest artystką-nomadką występującą i nauczającą w Europie i na innych kontynentach.

Zamiłowanie do improwizacji kontaktowej doprowadziło Michaela Shapirę do studiów nad improwizacją, która pozostaje jego głównym obszarem działania. W 2013 r. otrzymał Tanzstipendium berlińskiego Wydziału Kultury, a jego solo „Glorious George The Jewish Gargoyle”, stworzone we współpracy z Leą Kieffer, zdobyło pierwszą nagrodę w konkursie solowym podczas Gdańskiego Festiwalu Tańca.

choreografia, wykonanie Lea Kieffer i Michael Shapira
muzyka Manon Parent
kostiumy Lea Kieffer
przy wsparciu Tanztage Berlin / Sophiensæle
podziękowania dla Jamesa Peachy’ego

Tripple bill

Wejściówki w cenie 5zł do nabycia w punktach informacyjnych w Pasażu i Atrium Starego Browaru oraz na stronie www.ebilet.pl

Wieczór Tanztage Berlin 2014

„Coaching Project” to laboratorium, w którym można sprawdzać hipotezy. Można też powiedzieć, że jest to pole, które można przekopać i uprawiać na nim nowe pomysły. Każdego roku proces mentoringu jest inny – nastawiony na potrzeby i zainteresowania uczestników. W tym roku obejmuje on trzy projekty, które wyrastały przez pięć tygodni. Przy współpracy mentorów pomysły rozwinęły się w rzeczy konkretne. Dzięki Allianz Kulturstiftung uczestnicy mają możliwość wymiany z „Solo Project Poznań”, w tym spotkań w Berlinie ze stawiającymi pierwsze kroki polskimi choreografami. Wiosną 2014 r. poniższe utwory zaprezentuje Stary Browar Nowy Taniec w Poznaniu, we współpracy z Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk.