Art Stations Foundation Stary Browar Nowy Taniec

fot. Katarzyna Szugajew

Wieczór Tanztage Berlin 2014

Claire Vivianne Sobottke

Golden Game

22.02.2014 / 19:00 / Studio Słodownia +3

„Golden Game” to dziecięca wyliczanka, katapulta do niepoddających się kontroli przestrzeni dzieciństwa, wraz z ich skrajnymi emocjonalnymi amplitudami, fantastycznymi tożsamościami i zabawami. Tożsamość i rzeczywistość są niestabilne i złożone. Dzięki zabawom na scenie można przedstawić i cieszyć się z każdej żałosnej, dramatycznej czy heroicznej pozycji.

Claire Vivianne Sobottke, niemiecko-francuska aktorka (*1982), która ukończyła studia na Uniwersytecie Sztuki w Berlinie (UdK), uważa scenę za okazję do stawiania oporu. Pracuje w różnych kontekstach. W 2014 r. otrzymała Einstiegsförderung des Berliner Senats.

choreografia Claire Vivianne Sobottke
wykonanie Claire Vivianne Sobottke, Tian Rotteveel
muzyka Tian Rotteveel
kostiumy, scenografia Claire Vivianne Sobottke i Tian Rotteveel
przy wsparciu Tanztage Berlin / Sophiensæle
podziękowania dla Mathilde Julii Sobottke, Carusa, Andersa Carlssona, Hermanna Heisiga, Bryana Campella, Emeline, Leonie, Anni Linnea, ANU

Tripple bill

Wejściówki w cenie 5zł do nabycia w punktach informacyjnych w Pasażu i Atrium Starego Browaru oraz na stronie www.ebilet.pl

Wieczór Tanztage Berlin 2014

„Coaching Project” to laboratorium, w którym można sprawdzać hipotezy. Można też powiedzieć, że jest to pole, które można przekopać i uprawiać na nim nowe pomysły. Każdego roku proces mentoringu jest inny – nastawiony na potrzeby i zainteresowania uczestników. W tym roku obejmuje on trzy projekty, które wyrastały przez pięć tygodni. Przy współpracy mentorów pomysły rozwinęły się w rzeczy konkretne. Dzięki Allianz Kulturstiftung uczestnicy mają możliwość wymiany z „Solo Project Poznań”, w tym spotkań w Berlinie ze stawiającymi pierwsze kroki polskimi choreografami. Wiosną 2014 r. poniższe utwory zaprezentuje Stary Browar Nowy Taniec w Poznaniu, we współpracy z Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk.