Art Stations Foundation Stary Browar Nowy Taniec

fot. L. Cyrus

Wieczór Solo Projekt 2013

Baśka Gwóźdź

Destiny's Child

23.02.2014 / 19:00 / Studio Słodownia +3

Są na świecie rzeczy niewytłumaczalne.
Pojawiają się myśli, które chcielibyśmy zapomnieć, ale one zawsze wracają.
Zdarzają się uczucia, których nie chcemy zaakceptować.
Istnieją idee i potrzeby, które prowadzą nas przez życie, bywają
niezrozumiałe i niepoważane, a mimo to są często silniejsze od
wszelkich racjonalnych decyzji i reakcji.

Taniec to nie jest coś co chcę robić. Taniec to jest coś co muszę robić.

Spektakl jest dedykowany Jackowi Łumińskiemu.

Baśka Gwóźdź – absolwentka Studium Wokalno-Baletowego przy Teatrze Muzycznym w Gliwicach oraz Kulturoznawstwa w specjalności Zarządzanie w kulturze. Studiowała również w PWST w Krakowie, na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Współorganizatorka Wrocławskiego Festiwalu Ruchu Cyrkulacje oraz asystentka producenta Deltebre Dansa Festival w Hiszpanii w 2012. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Art Stations Foundation w Poznaniu, stażystka Teatru ZAR w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu, a także słuchaczka Uniwersytetu Otwartego przy Instytucie im. J. Grotowskiego w latach 2010-2013. W przeszłości związana zawodowo ze Sceną Tańca w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, obecnie współpracuje z Art Color Ballet w Krakowie oraz jest rezydentką w Art Stations Foundation/Stary Browar Nowy Taniec w Poznaniu. Tańczy, tworzy choreografie do spektakli teatralnych i prowadzi warsztaty tańca oraz zajmuje się rytualnym masażem Lomi Lomi Nui.

baskagwozdz.blogspot.com

choreografia i wykonanie Baśka Gwóźdź
opieka artystyczna Bush Hartshorn
realizacja techniczna Łukasz Kędzierski
światła Jan Jakub Wiatrzyk
produkcja Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

Tripple bill

Wejściówki w cenie 5zł do nabycia w punktach informacyjnych w Pasażu i Atrium Starego Browaru oraz na stronie www.ebilet.pl

Wieczór Tanztage Berlin 2014

„Coaching Project” to laboratorium, w którym można sprawdzać hipotezy. Można też powiedzieć, że jest to pole, które można przekopać i uprawiać na nim nowe pomysły. Każdego roku proces mentoringu jest inny – nastawiony na potrzeby i zainteresowania uczestników. W tym roku obejmuje on trzy projekty, które wyrastały przez pięć tygodni. Przy współpracy mentorów pomysły rozwinęły się w rzeczy konkretne. Dzięki Allianz Kulturstiftung uczestnicy mają możliwość wymiany z „Solo Project Poznań”, w tym spotkań w Berlinie ze stawiającymi pierwsze kroki polskimi choreografami. Wiosną 2014 r. poniższe utwory zaprezentuje Stary Browar Nowy Taniec w Poznaniu, we współpracy z Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk.