Art Stations Foundation Stary Browar Nowy Taniec

fot. Jakub Wittchen

Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci

Aleksandra Borys

Warsztat: Ruszanie / Rysowanie

08.03.2014

Czy można narysować taniec? Prowadząca warsztaty chce połączyć ruch z rysowaniem, działanie ciałem w przestrzeni – z pracą kredki na papierze. Porównać w jaki sposób taniec „zapisują” dzieci w różnym wieku, a w jakim go widzą i opisują dorośli. Gry łączące rysunek z ruchem pozwolą wyzwolić swobodę w tworzeniu, łączeniu różnych sztuk i materii oraz wyzwolą ekspresję twórczą zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Aleksandra Borys – tancerka i choreografka. Ukończyła Państwową Szkołę Baletową w Łodzi (2003) oraz Codarts − Rotterdam Dance Academy w Holandii. Współpracowała z wieloma artystami w kraju i zagranicą. W 2010 roku stworzyła autorskie solo „Lost in details” – w ramach programu rezydencyjnego dla młodych choreografów Solo Projekt (produkcja: Stary Browar Nowy Taniec w Poznaniu) oraz „Double Re-act” we współpracy z mimosa|moise dla World's Listening Day (produkcja: Fruit for the Apocalypse w Londynie). Występowała na scenach w Polsce, Holandii, Belgii, Niemczech, Chorwacji, Czechach, na Słowacji, w Anglii, Grecji, Norwegii, Chinach.

Rezydentka Solo Projekt 2010 w ramach programu Stary Browar Nowy Taniec w Poznaniu, koordynowanego przez Joannę Leśnierowską. W tym samym roku była stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stypendystka programu DanceWeb 2011, ImpulzTanz w Wiedniu. W sezonie 2010/2011 Borys była jedną z dwóch polskich uczestniczek (obok Beaty Mysiak z Lublina) programu dla młodych choreografów Tour d’Europe des Chorégraphes sponsorowanego przez Unię Europejskiej (program Leonardo Da Vinci).

W 2012 roku prowadziła w Starym Browarze warsztaty plastyczno-ruchowe dla dzieci oraz brała udział w Alternatywnej Akademii Tańca poświęconej tworzeniu choreografii dla najmłodszych odbiorców.

W czerwcu 2013 roku Aleksandra Borys zadebiutowała w cyklu RE//MIX, realizując pracę wyłonioną w konkursie ogłoszonym przez komunę//warszawa wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca. Performans taneczny „UNISONO” powstał na podstawie twórczości pionierki tanecznej improwizacji, Amerykanki Anny Halprin. Od 2013 roku Borys należy do Centrum w Ruchu – zrzeszenia związanych ze stolicą choreografów.

Warsztat dla dzieci i rodziców

5-7 lat + rodzice (godz. 11:00)
8-10 lat + rodzice (godz. 13:00)

miejsce: Studio Słodownia +3

wejściówki: 10 zł (rodzic + dziecko)

UWAGA! Prosimy wziąć pod uwagę, że artykuły używane podczas warsztatu mogą pozostawiać ślady na ubraniach. W związku z tym prosimy o zabranie odpowiedniego stroju na zmianę.
Warsztaty zostaną udokumentowane przez fotografa.

W razie pytań prosimy o kontakt: dzieci@starybrowarnowytaniec.pl