Art Stations Foundation Stary Browar Nowy Taniec

fot. Jakub Wittchen

Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci

Dalija Aćin Thelander

Baby Space

29.03-13.04.2014

To unikatowa instalacja oferująca dzieciom i ich rodzicom wyjątkowe doświadczenia sensoryczne, artystyczne i międzyludzkie. To przestrzeń stymulująca wszystkie zmysły, w której każdy może poczuć się swobodnie i bezpiecznie. Jej powstanie, zakończone premierą 1.06.2013 roku, było efektem pracy warsztatowej Daliji Aćin Thelander – serbskiej choreografki mieszkającej w Szwecji, z czterema młodymi tancerzami – Martą Romaszkan, Moniką Kiwak, Kacprem Lipińskim i Dusko Stamenicem. Ten interdyscyplinarny projekt choreograficzny łączy w sobie taniec, multimedia, animację, muzykę, teatr i słowo. Założeniem autorskiej koncepcji Aćin, było zaproszenie do współpracy, obok tancerzy, również lokalnych artystów: muzyków, filmowców, wokalistów, scenografów, pisarzy, aby wspólnie stworzyć przyjazną i stymulującą kreatywność dzieci przestrzeń. Nad projektem pracowali zatem również utalentowani, młodzi artyści różnych dziedzin – Malina Prześluga – dramatopisarka, Agnieszka Gierach – scenografka oraz Wojciech Morawski – kompozytor; zdarzenia medialne pojawiające się w przestrzeni stworzył jeden z tancerzy – Kacper Lipiński. Stary Browar to drugie miejsce na świecie, w którym wykreowana została ta niezwykła przestrzeń.

Baby Space funkcjonuje w dwojaki sposób: jako interaktywna instalacja oraz jako spektakl taneczny wewnątrz instalacji. Przestrzeń instalacji jest wyraźnie wydzielona od otoczenia i składają się na nią 3 obszary doświadczeń:

obszar doznań dotykowych – wnętrze instalacji wykonane jest z miękkiego i sprężystego materiału, delikatnego i gładkiego w dotyku;

obszar doznań dźwiękowych – muzyka ma charakter abstrakcyjny, stanowi tło dla doświadczeń, ale jednocześnie może stawać się przewodnikiem po przestrzeni, podobnie jak pojawiające się wraz z dźwiękiem słowo – bogate w brzmienie i pełne tajemniczych znaczeń;

obszar doznań wizualnych – krótkie filmy i wizualizacje wkraczające jako plamy barwne w nieskazitelnie białą przestrzeń, ten obszar poszerzony zostaje również o ruch, gdy podczas spektakli w przestrzeń wkraczają tancerze.

Instalacja

29.03-13.04 w godzinach 14:00-18:00 / Słodownia +2
wiek: 3 miesiące-2 lata + dorośli
wejściówki: 5 zł / dziecko

Spektakle

29-30.03, 05-06.04, 12-13.04 / Słodownia +2
godz. 10:00, 11:30, 13:00
wiek: 3-18 miesięcy + dorośli
bilety: 20 zł / rodzic + dziecko

Bilety do nabycia w punktach informacyjnych w Pasażu i Atrium Starego Browaru oraz na stronie www.ebilet.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Nie gwarantujemy, że bilety będą dostępne w dniu spektaklu. Prosimy o wcześniejszych zakup wejściówek.

W razie pytań prosimy o kontakt: dzieci@starybrowarnowytaniec.pl